پيشگويی های نوستر آداموس

از امروز مي خواهم مطالبي پيرامون نوسترآداموس و پيشگويي هايش را در اين وبلاگ بياورم . البته اين مطالب را از كتاب پر فروش پيشگويي ها و آخر الزمان برداشت مي كنم. اميدوارم مورد توجه و استفاده شما عزيزان قرار بگيرد. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

پيشگويي هاي نوستر آداموس(1)

 

 هنگامي كه پل ترنر تهيه كننده معروف استراليايي در طي برنامه اي ماهواره اي تحت عنوان: نوستر آداموس : مردي كه فردا را پيش بيني مي كند. خطر روز افزون ايران و انقلاب اسلامي ايران براي غرب و تمدن غربي مطرح كرد و در طي اين برنامه تمام آنچه را كه نوستر آداموس در بيش از 390 سال پيش از آن تاريخ«آگوست 1989م» پيششگويي كرده بود منتسب به ايران كرد؛ هيچ سياست مداري حرف وي را چندان جدي نگرفت؛ چرا كه موقعيت ايران در سال 1989، نه تنها به هيچ وجه مناسب نبود ؛ بلكه به واسطه جنگ تحميلي و عواقب ناشي از آن و تحريمهاي شديد اقتصادي بسيار شكننده و حساس بود.ليكن پس از به واقعيت پيوستن واقعه يازدهم سپتامبر در آمريكا كه اتفاقا در فيلم به صراحت به آن اشاره مي شود(وقوع دو انفجار مهيب و عضيم در new city) همگان شگفت زده و نگران شدند؛ به نحوي كه رئيس جمهور نه چندان با هوش آمريكا ؛ پس از وقوع اين حادثه به تبعيت از نوسترآداموس ؛ ايران را هم يكي از « محور هاي شرارت» معرفي كرد و از اين طريق بر وحشت و ترس هيات حاكمه امريكا از ايران(پرشيا) صحه گذاشت.

در اين مقاله سعي نگارنده بر آن نيست كه بر پيشگويي هاي نوستر آداموس صحه بگذارد يا از آن دفاع كند و يا به هر طريق ممكن آن را خزعبلاتي هذيان گونه جلوه دهد؛ بلكه حد اكثر كوشش نگارنده بر آن است كه ديدگاه غرب و تمدن غربي ا نسبت به پيشگويي هاي نوستر آداموس را مورد بررسي و مداقه قرار داده و اين پيشگويي ها را كه اغلب درباره ايران يا كشور هاي اسلامي بوده ؛ مورد بررسي قرار دهد . البته بايستي در نظر گرفت كه بدون شناخت اين پيشگوي كبير نمي توان حساسيتهاي انسان غربي نسبت به انسان شرقي را شناخت؛ چرا كه اغلب سياستمداران و متفكران غربي عميقا به ستاره شناسي ؛ طالع بيني و آينده نگري همراه با ادبيات رمزي معتقدند و حتي نظريه پرداز معروف هاروارد؛ يعني ساموئل هانتيگتون نيز تئوري برخورد تمدنها را از نوستر آداموس به عاريت گرفته است. پيشگويي نوستر آداموس درباره واقعه يازدهم سپتامبر و تاثير شگرفي كه بر نگرشو فرهنگ آمريكايي گذاشت مي تواند منجر به تحولي اساسي نسبت به ديدگاه غرب درباره انقلاب اسلامي ايران شود؛ همانكه نبايد به سادگي از كنار آن گذشت .

...آسمان، در چهل درجه(مختصات جغرافياي نيويورك؟!) خواهد سوخت، آتش به شهر جديد ، نزديك مي شود.

جالب ترين نكته در مورد پيشگويي هاي نوستر آداموس آن است كه وي به ندرت نام كشوري را به صراحت و آشكارا ذكر مي كند؛ حال آنكه در مورد ايران(Persia) به صراحت عنوان مي كند كه ايران ؛ جهان را تسخير خواهد كرد.  ايران از طريق آناتولي ، فرانسه و ايتاليا را فتح خواهد كرد و بالاخره ايران باعث وقوع جنگ جهاني سوم خواهد شد. بنابر اين ، در گام نخست بايد نوستر آداموس را بيشتر و بهتر بشناسيم و راز و رمز تاثير گذاري وي بر تمدن غربي را از اين طريق دريابيم.

ميشل دونوسترادام كه بيشتر با نام لاتين خود؛ يعني نوستر آداموس شناخته شده است؛ در روز چهاردهم دسامبر 1503 م. در ناحيه سن رمي فرانسه متولد شد.  خانواده وي از شجره پزشكي يهودي و ايتاليايي الاصل بود. پدر بزرگ وي در شكل گيري و تربيت نوستر آداموس نقش اساسي داشته و آموزه هاي اشراقي مكتب كاباليست ها را مسثقيما به وي تعليم داده است. نوستر آداموس در سن 22 سالگي از دانشگاه بسيار معتبر آن روزگار فرانسه ؛ يعني مون پليه در رشته پزشكي فارغ التحصيل شد و براي نجات بيماران از بيماري مرگ سياه يا طاعون ، بلافاصله مشغول به كار شد. شاويني ، پيرو و مفسر معروف نوستر آداموس مي نويسد كه وي سه سال تمام بر روي نخستين اشعار وحي آميز خود كه از آينده و رويدادهاي آن خبر مي آورد كار كرد و در سال 1555م. - دفتري را كه در بر گيرنده بيش از سيصد پيش گويي شعر گونه بود – به پسرش سزار هديه كرد. سپس در سالهاي بعد مجموعه كاملي از شعر واره هاي نوستر آداموس در 1000 قطعه ؛ يعني 10 سانتوري كه هر سانتوي مشتمل بر 100 قطعه بود، منتشر كرد.

نوستر آداموس بر خلاف شايعات واهي و عبثي كه پيرامون شيطان پرستي و خداستيزي به وي نسبت داده اند؛ فردي عميقا مومن و پاي بند به مذهب كاتوليك بود و در نامه اي به پسرش صريحا متذكر مي شود كه: « ... و از زماني كه اراده ذات خداوند متعال بر اين قرار گرفته كه توفقط در نور طبيعي و در اين نقطه زمين به دنيا بيايي ... از آنجايي كه برايم ممكن نيست نوشته اي را به صورت رسمي و كامل برايت به ارث بگذارم؛ چون كه همه چيز در اختيار و سلطه قادر متعال و خداوند يكتا قرار دارد. در واقع او با اين عبارات ، صريحا اشاره به عدم اصالت ادبيات رمزي علم اختر شناسي و طالع بيني نموده است و همه اراده ها را موكول به خواست و اراده خداوند متعال مي نمايد. ...    (ادامه دارد)

/ 9 نظر / 54 بازدید
صــــبح

سلام.ممنون که سر زدين. ميتونين مطلبيو که اشارشو کردين استفاده کنين. باعث افتخاره که بيشتر باهاتون آشنا بشيم. يا علی مدد

مهدي توكلي

اگر موافق به تبادل لينک هستيد در وبلاگ من پيام بگذاريد تا تبادل لينک کنيم.

taha

محمدجان سلام درست متوجه سوالت نشدم اما اين رو بگم که من فقط در قسمت انتخاب قالب آرشيو ُ يک قالب را انتخاب کردم از طرف يک وبلاگ نويس ۱۸ ساله

الحديد

سلام . وبلاگ خوبی داريد . ممنونم . يا علی!

ضد بسيج

نوستراداموس از اين گه خوريا زياد کرده..سال ۲۰۰۰ رو هم پايان دنيا پيش بينی کرده بود..اما ترکمون زد. در ضمن غربيها اگه اينقد بی منطق بودن که اساس کارهاشونو رو اين جفنگيات بذارن الآن اينقد پيشرفت صنعتی و تکنولوژيکی نکرده بودن.

پويا

بشين تا ايران جهانو تسخير کنه.يه کم صبر کن امام زمانم برسه ..اين طوری زود تر ميگيرین جهانو.زرت.

محمد

پاسخ نگارنده به آنتی بسيج: خدمت شما عرض کنم که پيشرفت مادی با اعتقاد به اينگونه خرافات و مسائل منافاتی ندارد. که شما می گويی پيشرفت تکنولوژيکی کرده اند . پيشرفت از تلاش و پيگيری مستمر و همچنين استفاده از استعداد ها ناشی می شود. و همچنين پيشرفته بودن از لحاظ مادی دليل منطق داشتن نيست. ما همين الان هم از لحاظ مسائل منطقی از آنها بالاتريم.

محمدمهدي توكلي

سلام خيلي ممنون از نظرتون ان شاء الله سعي ميكنم لوگوم را كوچكتر كنم موفق باشيد يامهدي